Kalejdoskop Literacki

Spotkanie

W dniu 24 września 2025 r. dwie pracownice z Filii Bibliotecznej w Sokółkach i Stożnem wzięły udział w Konferencji Kalejdoskop Literacki 2025, który odbył się w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Konferencja rozpoczęła się od oficjalnej części, na której wystąpiła pani Adrianna Walendziak - Dyrektorka WBP w Olsztynie. Po otwarciu uczestnicy wzięli udział w wykładach:  Konrada Nowackiego, pt. „Nowa polska proza”, Aleksandry Krzanowskiej, pt.” Nie tylko tekst. O ilustracjach, które robią różnicę”, Magdaleny Budzińskiej, pt. „Literatura faktu jako żywy punkt wyjścia do rozmowy. Reportaże, biografie i opowieści o świecie z Wydawnictwa Czarne”,  Elżbiety Kalinowskiej, pt. „Co czyta świat. Czyli kilka(naście) najciekawszych książek, które ukazały się w ostatnich miesiącach w przekładzie na język polski” oraz Iwony Bolińskiej - Walendzik, pt. „Nevermore – poemat Kruk Edgara Allana Poe w ramach projektu PoeTry”.

Po krótkiej przerwie, odbył się panel dyskusyjny z prelegentami, który poprowadziła dziennikarka, doktor literaturoznawstwa i redaktorka Wiadomości Uniwersyteckich Marta Wiśniewska.

Na zakończenie konferencji odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarką, autorką sześciu książek i licznych wywiadów, wyróżniona m.in. Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego czy Grand Press, pierwsza Polka uhonorowana europejską nagrodą European Press Prize Justyną Kopińską, które moderowała Marta Wiśniewska.

Galeria

Spotkanie
Spotkanie
Spotkanie
Spotkanie
Spotkanie
Spotkanie

Zobacz również: